kız gifleri çok şekerler

0 yorum

En

en güzel gün? bugün
en kolay şey? hata yapmak
en büyük engel? korku,endişe
en büyük hata? yılgınlık
bütün kötülüklerin kaynağı? bencillik
en güzel eğlence? çalışma
en kötü yenilgi? pes etme
en iyi öğretmenler? çocuklar
insanı en mutlu eden şey? başkalarına faydalı olmak
en tehlikeli kişi? iki yüzlü, yalancı kişi.
en kötü duygu? öfke,hınç
en güzel armağan? bağışlama
en elzem gereksinim? aile ocağı
en kısa yol? emin adım
en hoş duygu? iç huzur
en iyi sığınak koruma? tebessüm
en iyi çare? iyimserlik
dünyanın en büyük gücü? umut
en gerekli kişiler? babalar
en yüce duygu? sevgi
en önde gelen ihtiyaç? iletişim

TARİHTE BU AY Eylül – Ekim

11 Eylül Saldırıları – 11 Eylül 2001
Amerika hükümeti ve gizli servisleri tarafından Orta Doğu’ya ve Afganistan’a yönelik işgal faaliyetlerini meşrulaştırmak, ülke ve dünya kamuoyunun desteğini almak amacıyla düzenlenmiş bir senaryo olduğu tespitleri neredeyse kesinlik kazanmıştır.

2 Eylül 1925
Şapka kanunu ve tekkelerin kapatılması üzerine Sivas’ta ayaklanma oldu. Kurulan İstiklal Mahkemesi, pek çok kişiyi cezalandırdı.

21 Eylül 1950
Kore savaşı için NATO’nun 5. maddesi (üye ülkelerden birine saldırıldığında diğer ülkelerin yardım etmesi) kapsamında Türkiye’nin Kore’ye asker göndermesine karar verildi. 28 Eylül 1950, Birleşmiş Milletler’in emrine verilen Kore Birliği 28 Eylül 1950′de yolculuğuna başladı. Birlik, önce özel trenlerle İskenderun’a nakledildi, buradan da gemilerle Kore’ye doğru hareket ett.

12 Eylül Darbes- 12 Eylül 1980
12 Eylül 1980′de Türk Silahlı Kuvvetleri, 27 Mayıs 1960 darbesinin ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından cumhuriyet tarihindeki üçüncü müdahalesini yaptı ve yönetime el koydu. Süleyman Demirel’in Başbakan’ı olduğu hükümet görevden alındı ve TBMM lağvedildi. Yürürlülükteki, 1961 Anayasası tamamen rafa kaldırıldı. Ülke 1983 seçimlerine kadar Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ve kuvvet komutanlarından oluşan Milli Güvenlik Konseyi Tarafından yönetildi.İddialara göre, ABd’nin desteği ile Ordu’nun darbe yapması için sağ-sol, Alevi-Suni çatışması yaratarak beş bin civarında gencimizi birbirine öldürtmüşlerdir. Örneğin, sabah solcu bir gencimizin ölümünde kullanılan silah, öğleden sonra aynı silah ile sağcı bir gencin öldürülmesinde kullanıldığı Adli tıp raporlarıyla tespit edilmiştir. Nitekim 12 Eylül sabahı Washington ”Bizim çocuklar başardı.” diyerek kendi çocuklarına sahip çıkmıştır.

1 Eylül 1939
Almanya’nın POlonya’ya saldırmasıyla 2. Dünya Savaşı başladı.

8 Eylül 1982
Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nin kurulmasına karar verildi.

1 Eylül 1960
Nijerya bağımsızlığını ilan etti.

26 Eylül 1960
Yassıada’da tutuklu bulunan Celal Bayar bel kemeriyle intihara teşebbüs etti. Olaydan sonra yapılan açıklamada; banyo yapmakta olan Bayar’ın, bel kemeriyle boğazını sıkmak suretiyle intihara kalkıştığı, ancak oda da nöbet tutan teğmenin olaya müdahale ettiği belirtildi. Bayar, tedavi altına alındı.

15 Eylül 1961
Yassıada’da Dp’lileri yargılamakta olan Yüksek Adalet Divanı, sanıklardan 15′ini idam, 31′ini müebbet hapis ve 408′ini de çeşitli sürelerde hapis cezasına çaptırdı.

17 Eylül 1961
1960 ihtilalinden sonra Dönemin Başbakanı Adnan Menderes’in idam edilmesi

16 Ekim 1962
Sovyetler Birliği ile ABD arasında tarihin en büyük krizi çıktı. Türkiye’ye yerleştirilen Jüpiter füzelerine karşılık Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) de Kübaya’ya nükleer başlıklı füze yerleştirmeye başladığı anlaşıldı. Temelinde ABD’nin Küba’daki Fidel Castro rejimini devirme istemi yatan bu olay, ABD’nin Küba’yı kuşatmasıyla dünyayı nükleer savaş tehdidi altında bırakmıştır. Türkiye’nin de SSCB işgaline uğrayabileceği bir durumda, ABD 28 Ekim günü Küba kuşatmasını kaldırarak, dünya nükleer savaş krizini atlatmış oluyordu.

26 Ekim 1994
1948 yılında İngiliz birliklerinin bölgeyi terk etmesi ve hemen ardından ABD’nin İsrail’i tanımasıyla başlayan katliamlar ve buna karşılık çevre Arap ülkelerinin İsrail’e hücumuyla başlayan İsrail ile Ürdün arasındaki 46 yıllık savaşa son veren tarihi barış anlaşması, iki ülke arasındaki sınırda, Beş bin kişinin katıldığı gösterişli bir törenle imzalandı. Böylelikle, İsrail ile barışan, ikinci Arap ülkesi Ürdün oldu. Mısır ise 1979 yılında barış anlaşması imzalayarak İsrail ile var olan savaş haline son vermişti.
28 Ekim 1927 - İlk nüfus sayımı yapıldı.
29 Ekim 1923 - Türkiye Cumhuriyeti ilan edildi. 29 Ekim 1961 - ‘Devrim’ adındaki ilk Türk üretimi otomobil Cemal Gürsel’e armağan edildi.
30 Ekim 1918 - Mondros Mütarekesi imzalandı.
30 Ekim 1961 - Almanya’ya işçi gönderilmeye başlandı.
30 Ekim 1961 - İstanbul Boğaz Köprüsü, Korutürk tarafından törenle açıldı.